Враца Новини

Локомотив Мездра с четвърта поредна домакинска победа

Сподели в социалните мрежи

ОФК Локомотив (Мездра) продължи с възходящото си представяне в Северозападната Трета лига. В среща от 14-я кръг на шампионата момчетата на треньора Николай Нинов победиха като домакини новака в групата Пещера (Галата) с 3:1. Това е четвърти пореден домакински успех на мездренските „железничари“, след като от началото на октомври те се наложиха последователно над Етър II (Велико Търново) с 1:0, Вихър (Славяново) с 3:1 и ОФК Бдин 1923 (Видин) с 6:1.

Капитанът Валдемар Стоянов изведе локомотивци напред в резултата в 28-ата минута, засичайки с глава центриране отляво на Милен Василев за 1:0. Седем минути по-късно Николай Ковачев проби на скорост по дясното крило и намери непокрит на границата на наказателното поле Лионел Матадос, който с удар от движение покачи на 2:0 – негов 9-и гол през сезона.

След почивката гостите се опитаха да се върнат в мача и на три пъти най-активният в техните редици Альоша Илиев отправи опасни изстрели, отразени с вещина от безпогрешния вратар на „черно-белите“ Кристиян Дяков.
Пет минути преди края на редовното време Милен Василев центрира от статично положение в пеналта и Валдемар Стоянов направи преднината на домакините класическа, реализирайки своя 7-и гол през тази кампания.
Крайното 3:1 оформи Альоша Илиев с глава две минути преди последния съдийски сигнал на главния рефер Николай Недков от Видин.

Съставът на Локо (Мездра): Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Николай Ковачев (87 мин. Никола Цолов), Милен Василев (87 мин. Росен Крумов), Давид Стоянов, Методи Янков (61 мин. Паоло Петков), Валдемар Стоянов (кап.) и Лионел Матадос.

В останалите двубои от кръга също не се получиха изненади: ОФК Спартак (Плевен) – ОФК Академик (Свищов) 3:1, Локомотив 1927 (Дряново) – Партизан (Червен бряг) 2:1, Янтра (Полски Тръмбеш) – Дреновец 4:0, ОФК Трявна – Първа атомна (Козлодуй) 1:2, Етър ВТ II (Велико Търново) – ОФК Павликени 0:2 и ОФК Бдин 1923 (Видин) – ОФК Левски 2007 (Левски) 0:3. Очакваните с особен интерес дерби срещи Севлиево – Левски 2020 (Лом) и Вихър (Славяново) – Ботев II (Враца) бяха отложени поради положителни проби за COVID-19 в гостуващите отбори.

Начело във временното класиране, три кръга преди края на есенния полусезон, е Левски 2020 (Лом) с 33 точки, следван от Ботев II (Враца) и Севлиево с по 30 т., като и трите тима са с по един мач по-малко.
ОФК Локомотив (Мездра) продължава да е на десето място с 20 точки и голова разлика 23:16 – актив, натрупан след 6 победи, 2 равенства и 6 загуби.

В следващия кръг мездренци гостуват на 15-ия в таблицата – Дреновец. Двубоят е на 15 ноември, неделя, от 14:30 часа във видинското село.

Източник: Пресцентър на Община Мездра